2ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΥΡΝΑΒΟΥ

Επιστροφή στην αρχική σελίδα

Η ημερήσια εκδρομή του σχολείου μας στο Τεχνικό Μουσείο Θεσσαλονίκης και στο Μαγικό Πάρκο

Την Πέμπτη 19/5/2005 οι μαθητές και μαθήτριες της Πέμπτης και Έκτης τάξης του σχολείου μας πραγματοποίησαν ημερήσια εκπαιδευτική εκδρομή στο τεχνικό μουσείο Θεσσαλονίκης και στο Μαγικό Πάρκο στην περιοχή της Θέρμης. Η επίσκεψη στο Μουσείο ήταν πάρα πολύ ενδιαφέρουσα καθώς οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να βρεθούν σ' ένα καταπληκτικό χώρο και να παρακολουθήσουν σε τρισδιάστατη απεικόνιση τη δημιουργία του ηλιακού μας συστήματος στο Πλανητάριο του Μουσείου. Κατόπιν ψυχαγωγήθηκαν στα υπέροχο περιβάλλον του Μαγικού Πάρκου με τα υπέροχα παιχνίδια έχοντας σύμμαχο την ηλιόλουστη ημέρα και στις 9:20 το βράδυ επέστρεψαν στον Τύρναβο ευχαριστημένοι. Συνοδοί των παιδιών ήταν οι δάσκαλοι Μόκιας Γιάννης, Γιώτας Κων/νος και ο γυμναστής Κολοβέτσιος Αθανάσιος.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΗΣ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΕΚΔΡΟΜΗΣ