Η γιορτή της 25ης Μαρτίου στο σχολείο μας

Με ιδιαίτερη λαμπρότητα γιορτάστηκε φέτος η 25η Μαρτίου από τους μαθητές και μαθήτριες της έκτης τάξης. Παρουσιάστηκαν τραγούδια, χοροί και το χρονικό της εξόδου του Μεσολογγίου με τη βοήθεια και φροντίδα του δασκάλου της τάξης κου Μόκια Γιάννη. Την προσπάθεια των μαθητών βοήθησε πάρα πολύ και η σκηνή που κατασκευάστηκε με έξοδα της σχολικής επιτροπής. Κάνοντας κλικ με το παντίκι σας μπορείτε να δείτε φωτογραφίες της γιορτής.

Επιστροφή στην αρχική σελίδα

Η γιορτή της έκτης τάξης για τη λήξη της σχολικής χρονιάς 2004-2005

Με την ευκαιρία της λήξης της σχολικής χρονιάς 2004-2005 η έκτη τάξη του σχολείου μας παρουσίασε μια πρωτότυπη και ευχάριστη εκδήλωση που περιελάμβανε χορούς παραδοσιακούς, λαϊκούς και σύγχρονους. Τους χορούς χόρεψαν τα κορίτσια της έκτης τάξης. Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης εκφωνήθηκε ο αποχαιρετιστήριος λόγος απο την μαθήτρια της έκτης Γκατζηρούλη Στεφανία. Την εκδήλωση έκλεισε η παράσταση του Θεάτρου σκιών "Ο Καραγκιόζης Γραμματικός" στην οποία έπαιξαν με επαγγελματική μαεστρία οι μαθητές της έκτης τάξης. Οι παρόντες γονείς, κηδεμόνες και μαθητές χειροκρότησαν με ενθουσιασμό τους συντελεστές της εκδήλωσης και ο σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας μοίρασε σε κάθε μαθητή-τρια της έκτης τάξης ένα λογοτεχνικό παιδικό βιβλίο σαν συντροφιά για το καλοκαίρι.Δείτε τις φωτογραφίες....

Φωτογραφίες από τη γιορτή του Πολυτεχνείου (Νοέμβρης 2005)
Δείτε τις φωτογραφίες από τη γιορτή του Πολυτεχνείου στο σχολείο μας.
Ομιλία του Σχολικού Συμβούλου στους γονείς
Μετά την επίδοση της βαθμολογίας Α' τριμήνου 2005 στους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών ακολούθησε ομιλία του Σχολικού Συμβούλου κου Τσιάκα Αδαμάντιου με θέμα: "Σχολείο και οικογένεια - παράγοντες αγωγής - προϋποθέσεις συνεργασίας". Την ομιλία παρακολούθησε το σύνολο σχεδόν των γονέων με μεγάλο ενδιαφέρον. Μετά την ομιλία δόθηκε η ευκαιρία στους γονείς να εκφράσουν τους προβληματισμούς τους και να δεχτούν επιστημονικά τεκμηριωμένες απαντήσεις από τον κο Σχολικό Σύμβουλο.Φωτογραφίες από την εκδήλωση

Χριστουγεννιάτικη γιορτή 2005 στο σχολείο μας
Στις 23/12/2005 πραγματοποιήθηκε η καθιερωμένη χριστουγεννιάτικη γιορτή του σχολείου στην οποία οι μαθητές των μικρών τάξεων του σχολείου παρουσίασαν στους γονείς και συμμαθητές-τριές τους τη Θεία Γέννηση με ιδιαίτερα τρυφερό τρόπο.

Επιστροφή στην αρχική σελίδα